ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Mezinárodní výstava psů Praha

rozhodčí: Darina Mervová (CZ)

Black Ice Rose Bohemian Ariston – tř. veteránů – Výborný 1 (čekatel veterán šampiona)

Benjamin Franklin Anajsela – tř.mladých – Výborný 2

Brilliant Grace Anajsela – tř.mladých – Výborná

Dnešek byl pro nás krásný a velmi úspěšný. Ike započal spanilou jízdu za titulem Veterán šampion ČR a my jsme na něho moc pyšní. Odchovanečci Benjee a Gracinka si vyběhali překrásné posudnky a nádherná hodnocení – jsme na ně moooc pyšní. Moc děkujeme jejich majitelům za vzornou reprezentaci naší CHS.

Ike jako vítěz tř.veteránů

Benjee a Ike – kámoši jak hrom

Dneska se pro změnu bude trošku chlubit my pejskové za naši paničku. Po nekonečných probdělých nocích a mírném nervovém zhroucení nastal dnes den D. Na OMS v Jičíně se dnes skládaly zkoušky z myslivosti – my jsme samozřejmě všichni strašně fandili a drželi tlapky, palce, uši, no co šlo.

Naše panička dnes složila zkoušky z myslivosti a to s výsledkem PROSPĚLA S VYZNAMENÁNÍM.  Ke zkouškám nastoupilo 12 adeptů, z toho pouze 3 složili zkoušku s vyznamenáním. A my jsme tu všichni děsně pyšní. Panička splnila ze 7 předmětů dokonce 6 s vyznamenáním a dělila se ještě s jedním kolegou o nejúspěšnější místo. Ještě teď nad tím kroutí hlavou s nevěří 🙂

Můžeme se tedy pochlubit tím, že jsme kompletní tým myslivce s lovecky upotřebitelnými psy. Hurá..

S dovolením si z FB stránky Množky a množírny v ČR půjčuji, proč neohrožovat svou fenku tím, aby měla štěňátka….já jako chovatel maximálně doporučuji a souhlasím s kastrací Vašich (i mých fenek) pokud neplánuji nebo JIŽ neplánuji štěňátka. Proto i v mých smlouvách najdete, že si nepřeji, aby na mnou odchovaných fenkách bylo chováno bez PP. Odchov štěňat není jen to hezké – patří k tomu starost nejen o fenušku a její zdraví, ale i o štěňátka a jejich další osud. Patří k tomu to, že máte doma větší množství batolat bez plenek, které musíte nakrmit a musíte se jim věnovat avše je níže popsané, i když ceny jsou velmi hrubě orientační

Kastrace není jen zárukou, že Vaši fenečku „omylem“ nenakryje cizí pes, že nebudete „omezováni“ 2x ročně háráním, kdy se nebudete moci hnout z domu, ale také nebudete muset přemýšlet nad nemocemi jako jsou zánět dělohy, rakovina pohlavních orgánů fenky apod., předejdete tím i rizikové kastarci v pozdějším věku fenky, kdy odpadne obava při uspání a rekonvalescenci feny.

 

 

napsala: Nikola Procházková

Máte užasnou fenku kříženec, super povaha zdravá a chcete štěňátka?Nikdo vám chov na vaší feně samozřejmě nemůže zakázat, ale je tu jisté morální hledisko.
Mám tu něco na zamyšlení:

ZDRAVÍ
Jak víte, že je zdravá? Mají rodiče testy? nebo má testy aspoň fenka, kterou plánujete krýt?
Budete chtít testy i pro otce svých štěňat? Koneckonců je v zájmu vás i budoucích majitelů štěňátek mít pejsky zdravé.
RTG kloubů a kyčlí? máte/nemáte? budete dělat a požadovat?

POVAHA
Vaše fenka je super, bude stejně super i otec? Co když některý z předků byl agresivní/ bázlivý? Jistě štěně z velké části ovlivňuje chovatel a následně nový majitel, ale roli hraje i genetika.

NÁKLADY
Máte v záloze dostatečné finanční prostředky pro zajištění vrhu a jeho péče? Řekněme, že fenka bude mít 4 štěňátka
Porodní bedna řekněme 2000 kč svépomocí ….
Kvalitní krmivo pro fenu v době březosti, po porodu a pro štěňata do věku osmi týdnů – 4000 kč řekněme
Odčervení štěnat od 14.dnů věku po 14 dnech to máme 3 talety do doby než půjdou štěnda do nového domova 3*30 kč/štěně + 3*90kč matka = 450 kč
Očkování v šesti týdnech cca 300 kč /štěně = 1200 kč
Čipování (pokud budete vypisovat smlouvu mělo by být štěně nezaměnitelně označeno a pokud čip registrujete na sebe, máte aspoň minimální vazbu na štěně do budoucna) 500kč/ štěně = 2000 kč
+ nějaké deky pod štěnata, podložky…
jsme šmahem na +- 10 000 kč jen za to nejzákladnější a pokud vše pujde dobře

A ted se něco pohnojí (štěňata budou velká, matka bude mít jiné problémy prostě se stane průser)
Císařský řez cena se může vyšplhat až na 10 000 kč
Fena nebude moci kojit tak to bude mléko pro štěnata + váš čas pravidelně ve dne v noci vstávat a krmit….

a už jsme se dostali na cifru 20 000 a více za vrh kříženců (pokud by se započítala cena zdr,testů feny případně na vaši žádost i psa – můžete být na dalších 10000 kč)
štěně prodáte za symbolickou částku 1500 kč….

VÝBĚR DOMOVA
měli sjte naslibované domovy po rodině, ale došlo na lámání chleba a udáte tak jen jedno štěně třeba…co zbylá štěnata?
Zrovna se na vaše křížence nikdo neozve necháte si je? vyhodíte? A co když najdete super domov a za čas zjistíte, že na dceři po vaší úžasné fence někdo množí štěňátka….
Co budete dělat, když se po dvou týdnech nový majitel rozhodne, že štěně neni nic pro ně (kaká, čůrá, kouše) a chce štěně vrátit? necháte ho svému osudu ? vemete si ho?
Co když vám zůstanou všechny? máte dostatek prostoru, času a financí zajistit kvalitní a plnohodnotný život všem?

A co ty testy? Zachováte se zodpovědně, uděláte testy a podle toh se rozhodnete nebo si zahrajete genetickou loterii zda se narodí štěňata zdravá nebo ne? (Třeba marble gen může být i skrytý a při kříženců dvou těchto jedinců máte vlkou ,,šanci“ na narození postiženého štěněte)…..
A co když dojde na nejhorší a vaše milovaná úžasná fenka porod nezvládne a přijdete o ni? Pokud máte křížence (nebo jiné psy s nejasným původem) může se stát, že štěnata budou příliš velká a fenku skutečně ohrozí) jsou plemena, která mají porody rizikovější… jste ochotni všechno podstoupit? stojí vám to všechno za ten pocit ,,mít jednou štěňata“ nebo ,,mít štěně po své fence“ ? Není lepší pomoci pejskům v útulku a vzít si rovnou štěně?

Všechna naše miminka se nám vzozně hlásí, všechno je v nejlepším pořádku. Mimča se aklimatizovala doma a už řádí jako správní malí flatíci.

Moc děkuji všem majitelům za fotky a informace o mrňouscích

Dneska byl veliký den loučení, zbytek našich štěňátek z vrhu C odjelo do svých nových rodinek. Počasí brečelo za nás a my jsme byli moc stetční 🙂

Cali Columbia Anajsela „Kali“ – odjela se svými pánečky do domečku u lesa v Bílé Třemešné, společnost jí budou dělat 2 malí pánečkové

Camelia Ceylon Tea Anajsela“ Kamilka“ – odjela se svými pánečky do domečku do Písnice u Prahy, zaplní prázné místo po černé flatičce a bude rozdávat játrovou radost

Calimero Coal Anajsela „Calimero“ – odjel s paničkou a páníkem do Lhoty u Přelouče, Calísek bude žít vysněný flatí život, panička je myslivec a z Calimera bude velký pomocník v honitbě

Canadian Maple Leaf Anajsela „Maple“ – odjela s pánečky nejdál, bude šířit flatí radost v Grazu v Rakousku; má největší oblíbenkyně a „játrový knedlíček“ splnila jeden velký sen

Cornwall Pixie Anajsela “ Nymphadora, Dorinka“ – odjela jako posledňátko se svými páníky do Bratislavy na Slovensko, bude velkou kamarádkou a parťačkou na výlety a výšlapy po horách, bude cestovatelka

Mějte nádherný, šťastný a dlouhý život miminka naše!!

P.S.: Ten kdo tvrdí, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěně! Však se na ty šťastné tváře podívejte – to co děláme prostě má smysl!


Dneska nastal první den velkého loučení. První dva z party našich 7 trpaslíčků odcestovali se svými úžasnými rodinkami.

Cuba Cane Anajsela „Kuba“ – odjel dopoledne se svou rodinkou do Pravice u Hrušovan nad Jevišovkou (Kubíno je v rodině v pořadí už 4. flatíkem a má pro sebe velikánskou zahradu)

Cameroon Waza Anajsela „Berry“ – odjela odpoledne se svou rodinkou do Zahořan u Mníšku pod Brdy (doma na ní čekala kámoška goldenka a kocour)

Mějte krásný, šťastný a dlouhý život miminka naše!!

A pak že to nejde. Na poště máme průkazy původu – naše štěňátka pojedou do rodin kompletní. Pokud nebude v PP nějaká nejasnost nebo překlep a bude vše v pořádku, budou si noví majitelé odvážet míma se vším, co k nim patří.

Ve středu večer pan doktor oočkoval, otetoval a očipoval všechna miminka – ve čtvrtek ráno jsem odeslala potvrzení o otetování – v pátek bylo vše doručeno na plemenou knihu a v úterý doručeno na poštu! To je neskutečná rychlost, moc děkujeme za servis paní Dvoříkové – opět super!

Moje milé rodinky, píšeme pár věcí, které by se Vám mohly hodit.

KRMENÍ

Štěńátka jsou u nás krmena 3-4x denně (podle toho jak je venku chladno nebo jak se ozvou) granulkami zn. BritCare – česká kvalitní značka, kterou koupíte téměř v každém obchodě pro zvířátka a nebude mít problém je sehnat. Už je z mixu s ovesnými vločkami a masíčka + granulky převádíme čistě jenom na granulky suché. Krásně je chroupou a nemají s tím problém. Nic jim už nemáčíme, stačí, když mají potom dostatek vody. Od 4. týdne byla štěňátka na BritCare Puppy Lamb and rice ( s 1kg těchto granulek budete i odjíždět); štěňátko by jich mělo sníst denně 150g. Takže Vám určit přes víkend vydrží. Postupně je už ale převádíme na BritCare Junior large breed Lamb and rice. Jsou o poznání větší a štěnda je lépe chroupou – nemají s nimi problém (proto už si spíš pořiďte do dalších dní tyto).

Puppy  a Junior vypadají takto:

Aby Vám třeba v novém prostředí moc s jídlem nevymrzovali, tak od nás odjíždíte i s masovou konzervou do prvních dnů, abyste jim to mohli trošinku ovonět (ale nebude-li to potřeba nekombinujte to). V granulkách je dostatek vyvážených minerálů a stopových prvků pro vývoj štěňátka a především jeho kloubů – nemusíte přidávat nic navíc. Někdy zdánlivým přilepšením miminku rozhodíte zažívání a bude mít problém s vyprazdňováním (nepravidelné, průjem, …)

ANTIPARAZITIKA – co proti blechám a klíšťatům (naše zkušenost a co používáme my)

Protože Vám začne potíž rovnou i s klíšťaty, tak rovnou i info k tomuto tématu. Štěňátka jsou u nás od prvního dne co jsou venku, ošetřena přípravkem Frontline Spray (lze použít už od 2.dne od narození a je velmi šetrný). Budou jím ošetřena i den před jejich odjezdem, abyste nemuseli hned nic řešit.

Poté doporučuji minimálně v prvním roce použití pipety (především kvůli dobré regulaci v rámci váhy, která se bude měnit). My používáme pipetu Frontline TriAct, lze použít už od 8.týdne věku pejska a je čistou vodou neomyvatelná. Navíc má obrovskou výhodu v rámci repelece – ani jeden z našich psů si díky ní nenosí klíšťata na kožiše domů a funguje i proti obtížným komárům a ovádům u vody. Máme na této pipetě pejsky celé léto (nebo nejhorší část roku, zbytek roku řešíme hlavně protibleší ochranu a tam Vám stačí Frontline Spray nebo třeba pipeta Frontline Combo)

Jak vypadá spray a jak triact( pipeta myslím mění přebal do růžovo-bílé)

Zbytek otázek si určitě zodpovíme při odběru – kdy a jak odčervit, příští očkování, co a jak dál…nebojte, pojedete s deníčkem 🙂

Máme za sebou největší bojovku štěněčího života. Páníci se včera rozhodli, že nám ten náš život zase o něco zpestří….protože u nás v Podkrkonoší už nemrzne, tak jsme dostali o vrstvičku dřevité vlny navíc a chrníme už celou noc venku v kotečku. A bez mámy!!!! prý abychom pak tolik nesmutnili – ono jim ale vůbec nevadí, že smutní spíš ta naše nebohá máma 🙂 Pořád kouká skrze balkónovky a smutně se tváří, protože jí páníci zakazují tak moc kojit kvůli tomu, že máme odjet do nových domovů a potřebují, aby jí začalo ubývat mlíčko, kterého má pořád tolik, že by ukrmila snad ještě jedna štěňátka…

Už pravidelně řádíme na zahradě – máme výběh 3-4x denně před papáním. Jsme i docela čistotní a když to stihneme, tak kakáme jenom venku. Moc nám chutná voda ve všech podobách a umíme si krásně hrát…energie máme,že nám ji všichni závidí.

Tak se Vám hlásíme jako ta nejstatečnější psí miminka na tomhle modrým ťuflíku. Dneska k nám dorazil takovej divnej chlap, už když nás drbal v bedýnce, tak tak divně voněl….přinesl si spoustu hejblátek a fidlátek a pak to začalo. Postupně nás panička začala vytahovat z bedýnky a ten pán si nás začal důkladně prohlížet a dělat nám divný ošklivý věci – a ona mu to dovolila!! Všichni jsme dostali dvě injekce a všem nám orazítkovali pravé ucho číslem, to jsme teda křičeli úplně všichni. Teď máme to ucho zelený a vypadáme jak největší frajeři. Slečny růžová a fialová dostaly navíc ještě takovou velkou injekci na pravou stranu krku a když jim tam přiložil ten pán takovou mašinku, tak pípali – říkají tomu čip (z holek totiž budou cestovatelky a musejí mít něco extra). Cubíkovi a Calimerkovi zase šahal mezi zadní nožičky (no a vůbec se nestyděl) prý mají všechno, co mají správní kluci mít. Jinak jsme všichni dostali obrovskou pochvalu jak krásně prospíváme a jak jsme chlupatí, s Cali dokonce málem odjel (dělala na něj holka jedna červená takový smutný oči).

My moc děkujeme našemu dvornímu panu veterináři MVDr. Josefu Noskovi, že se o nás krásně postaral a my můžeme frčet do světa. Moc si vážíme jeho pochval a starosti – přece jen je pan doktor také rozhodčím v posuzování exteriéru retrieverů, bývalý předseda Retriever clubu CZ a chovatel nejen labradorských retrieverů.

Zdravíme všechny milovníky nás miminek – víkend se nesl ve znamení návštěv. V sobotu nám páníci udělali obrovskou radost, protože nás pustili konečně po celé zahradě – je to strašná legrace. Honíme mamku, babičku i strejdu Ika, nejlíp chutnají nohy a boty páníků a nám se všechno to objevování moc líbí.

Včera bylo sluníčkově, tak máme každý vlastní portrétík v galerii…koukněte na něj. Byl to boj nás vyfoti, chtěli jsme pořád někam utíkat, ale nakonec se docela zadařilo 🙂