ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Ano, je to neuvěřitelné, ale už jsou to celé čtyři měsíce, co je tu s námi. A jak to u nás vypadá v takový ten běžný, normální den miminka a tří flatů???

Mariánka je naprosto neskutečné dítě – nejen, že téměř nepláče, ale je úžasnou veselou holčičkou, kterou nepotrápilo ani to, že jí na 3,5 měsících najednou vyrostly dva zoubky nebo jsme jí nechali nastřelit naušničky. Je to holka živá až až…otáčí se, rozhlíží se, pomalu se začíná odpichovat na bříšku (pan doktor nás varoval,že zachvilku poleze), pozoruje okolí a především, což je nejkrásnější, si uvědomila přítomnost všech našich pejsků. Spolupracují spolu naprosto výborně – Ike je gentleman, ten jí moc neřeší, jen jí občas oblízne od hlavy až k patě, ale Agnes a Carmenka drží a nechávají se osahávat – Márinka vědomě natahuje ručičky a dotýká se jejich kožíšků, za odměnu jí porom holky kradou hračky a lebedí si s nima na pelíšku (to je pak samozřejmě hrozně napomínám,ale dalo se to čekat) 🙂

Komunikace smečky je naprosto úžasná – jsou jako jeden pulzující organismus. Prostě jeden bez druhého nefungují, hlídají se, pusinkují, a když nám Márinku odveze nějaká hodná vozící „prodloužená ruka“, pak poctivě vyprovází až k brance a poté zase vítají a očuchávají, jestli nám náhodou tu naši holčičku

někdo nevyměnil nebo nepoškodil. Největší legrace jsou úsměvy a chechtání Márinky na flatí hlavičky – nejvíc je to když se hlava objeví nad vanou při koupání, to je většinou velký kontrast a pejskové jsou krásně vidět, to má Máňa pusu od ucha k uchu a voda je radostí úplně všude. Moc se těšíme na to, jak se sžijeme s novým domovem – už se tam moooc těšíme 🙂 Taťka byl tak strašně hodný a nadělil mamince novou pořádnou zrcadlovku, takže snad budou i krásné fotky celé smečky na památku 🙂

2.11. se v pražském Pesoparku konaly Canisterapeutické zkoušky a já si letos podruhé střihla roli rozhodčí za náš spolek Animal Therapy. Pejsci byli moc šikovní, bohužel jeden pejsek kvůli projevené agresy neprišel . Měla jsem možnost udělit cenu rozhodčí a zvolila jse myslím správně-STB Baltazar s páníkem Rudou byl celé zkoušky skvělý a těch pár bodíků ztratil pouze proto,že byl radostný až moc což je někdy na škodu😂

 

 

Dnes je našemu černému štěstí už 9 let. Přejeme ti Ájulko hodně zdravíčka abys tu s náma byl ještě hoodně dlouho a pořádně si užil ty výlety po Británii, které nás společně čekají. I když jsi právě vyděděncem na chodbě kvůli Agnesčině hárání a díky tobě jsou naše noci ozvučené vlkodlačím zpěvem, i když jsi ráno vybufetil v koši na prádlo hárací spoďáry a miliskoval se s nima na pelíšku, i když jsi se včera zrakvil v močálu a smrděl jsi jako hovnivál a já ti pak celý večer vyplachovala oči od sajrajtu a i když nás budíš mokrými flatími polibky, tak my jsme strašně rádi, že tu s námi jsi a že nám děláš život zajímavější. Moc Tě milujeme… T,J,M,C,A

VCh Black Ice Rose Bohemian Ariston *1.11.2010

Máme obrovskou radost. V letošním roce se dočkáme ještě jedněch vnoučátek po naší Carmence. Fenečka z vrhu A – Amessis Barcelona Anajsela bude maminka. V CHS Amessis Charm u Kristýny a Davida Kváčových se těší na miminka po Messi a Gumpovi. Držíme palce a přejeme štěstíčko.

Hledáte-li štěndo k odběru co nejdříve, kontaktujte je.http://amessischarm.cz/

Máme obrovskou radost – Bruno Giordano Anajsela v neděli úspěšně složil canisterapeutické zkoušky. Měla jsem tu čest být jako spolurozhodčí u toho. Bruno je nádherný, vyspělý a velmi vyrovnaný pes, máme z něho obrovskou radost. Podědil maminčiny geny a bude to skvělý parťák. Moc děkujeme majitelce Soně, že s Bruníkem tak pracuje a věnuje se mu.

Sobota 28.9. se stala úspěšnou pro naší černou holčičku z vrhu B. Brilliant Grace Anajsela se svojí paničkou Simčou úspěšně dokončila zkoušky OVVR a tím splnila předposlední podmínku uchovnění – teď už jenom RTG a máme hotovo. Holky jsou skvělé, šikovné a jsou skvělý tým. My jsme na ně náležitě pyšní!!!

Dnes přila krásná zpráva o Grace. Grace se dneska zúčatnila Podještědské výstavy psů v Liberci a my jsme na ní moc pyšní a holkám gratulujeme. Prý se jim vyplatil kurz vystavování minulý týden.

rozhodčí: Lenka Frnčová

Brilliant Grace Anajsela – tř.mladých – Výborná 1, Vítez třídy mladých

Moc jsme si užili celou sobotu, kdy se na nás pijelo podívat pár odchovanečků – někteří byli pouzvání přes FB někdo reagoval na výzvu tady na webu. Moc děkujeme, že se o ně tak hezky staráte – už to nejsou miminka, ale velcí psí dospěláci. Trénink na OVVRka včetně prvních aportů kachny z hluboké vody zvládkli všichni na jedničky s hvězdičkama. Užili jsme si i pauzu na oběd a lekci vystavování. Těšíme se na příště!!

V sobotu 7.9. nás čeká společný trénink odchovů na OVVR – sraz je v 10:00 u nás, kdo se budete chtít přidat, jste vítáni. V plánu je projít všechny disciplíny OVVRek, příprava na vyšší zkoušky – to pro šprty co už mají vlohy hotové a nebo chtějí po vlohách dělat něco dál. Takže vlečka, marking, dohledávka kachny atd. Plánujeme i rychlokurz jak správně flata vystavit a nekazit mu to. Po poledni vyrazíme na společný oběd a poté ještě na kratičkou prochajdu s aportem z vody. Kdo z odchovanců byste chtěli, tak jste vítáni.

V sobotu 24.8. jsme se zúčastnili první „poporodní“ výstavy. Už mě to výstavničení chybělo  – no a nemohlo to dopadnou lépe. Mám obrovskou radost hlavně z odchovanečka Benjeeho. Benjamin se nominoval na nejprestižnější výstavu světa – na Crufts do Birminghamu , a protože má úžasné majitele, tak se jí i zúčastní. Výstavy na kterých je možné se v ČR nominovat jsou každý rok pouze 2 – nominují se mladí psi a feny s titulem CAJC a dospělí s titulem CACIB. Je to tedy obrovský úspěch a mi z něj máme tu správnou, flatí a nefalšovanou radost. Když jsem si přála, aby Benjee konečně vyběhal pro páníka tu V1 a nebyl věčně druhý, ani ve snu jsem nedoufala, že to dopadne zrovna takhle….

rozhodčí: Lenka Frnčová

Agnes Brown Sugar Anajsela – tř.pracovní – Výborná 3

Brilliant Grace Anajsela – tř.mladých – Velmi dobrá (maj. Simona Blažková)

Benjamin Franklin Anajsela – Výborný 1, CAJC, Crufts qualification 2020 (maj. Zuzana Brodová)

Bude to šest týdnů, co jsme mezi sebe vzali dalšího člena rodiny – Mariánku. Celých šest týdnů bylo prozatím jedním slovem báječných. Smečka po počáteční rezervovanosti a otrkávání se funguje jako jeden organismus. Ono to ani jinak nejde – taťka nás musel opustit a vydat se do práce a my fungujeme v převaze holek. Ike je velký hlídač a hlava rodiny, holky naopak řeší problém s pláčem po svém 🙂 Carmenka většinou Mariánce přinese ten nejlepší aport a položí jí ho až k obličeji, Agneska ji naopak uklidňuje tím, že si na zavinovačku pokládá hlavu a Márinka plakat přestává. Všechno se děje tak, jak má – tohle období můžu sama označit za to nejúžasnější a nejkrásnější v mém – a určitě nebudu lhát, když si dovolím napsat, že v NAŠEM životě.

Márinka má okolo sebe spoustu hlídacích rukou, takže mám čas se věnovat i samotným pejskům – pravidelně jezdíme na venčení mimo město, aby se všichni hromadně vyběhali. Díky tomu stále zažívám veselé příhody s mrtvými hraboši a jejich náhlým zmizením v útrobách nenažrané Míny, objevení vysíleného,vyříjeného srnce v sousedovic zahradě s jeho následným přesunem (přenosem za běhy a parohy) do vzdálené kukuřice, vyválení se ve smradlavém blátě v parku, proběhnutím trsem svízelu a kudlibabek a následným několikahodinovým vyčesáváním flatích kožíšků a jiné šmakulády….máme se prostě famfárově.

 

Náš početný vrh B oslavil svoje 1. narozeniny a vrh A oslavil svoje 3. narozeniny – my jsme na ně nezapomněli, blahopřáli jsme jim osobně i na FB, ale organizace času nám moc nedovoluje sednout si a psát příspěvky na web 🙂 smečka a Márinka nás zaměstnává na 1000%

Takže ještě tady. VŠECHNO NEJLEPŠÍ  pro nás vždy malé poklady – dnes už velké poklady. A jak psala nedávno majitelka Cubíčka – buďte dál svým majitelům instantním štěstím.