ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Krajská výstava psů – Benátky nad Jizerou

rozh.: Olga Dolejšová

Black Ice Rose Bohemian Ariston – tř. veteránů – Výborný 1, Vétěz třídy veteránů

tímto se náš IKE stal oficiálně VETERÁN ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY

Benjamin Franklin Anajsela – tř.mladých – Výborný 2

 

Jsem na oba kluky moc pyšná!

Neděli jsme si udělali náramně náramnou – vyrazili jsme na výlet a cestou jsme zvládli navštívit hned 4 naše odchovanečky a zakončili to milou návštěvou v CHS Radky Hasmanové u Ellinky a Jollynky.

První nás čekala úžasně živá a miloučká játrová CAMELIA – holčička z C vrhu, malá kopie frňáčku mamky Agnesky. Doma jí říkají Kami, Kamišo a má se opravdu náramně.

Druhá na nás čekala o kousek dál CAMEROON – sestřička Kamči, klidňoučká a miloučká černoška, které doma dělá společnost goldenka Jessi. Doma jí říkají Berry nebo Beruško a jméno jí naprosto vystihuje. Je to chodící klid s hubinou maminky.

Třetí nám otevřela vrátka BRIDGET – nejmenší miminko vrhu B, malá myška gedgitka, tryskomyš co měůa při narození pouhých 149g, ale její vůle probojovat se na ten svět byla taková, že dne je kopií maminy Carmen, má překrásnou hustou dlouhou a hlavně tmavě játrovou srst. Má krásných 20kg a nikdo by neřekl, že měla ten start do života trochu obtížnější. Doma jí říjají Besinko.

Čtvrtý na nás u vrátek nachaloupce vykukoval BARNABASH – Barny je nádherný, mírný a milý černý pejsek z B vrhu. Je to takový pohodář. Páníci se mu perfektně věnují, každý den chodí na prochajdu k vodě a moc si to užívá.

Moc Vám, majitelům mých štěníků děkuju, že jste se rozhodli právě pro pejska z našeho odchovu a že se u Vás ta naše miminka mají tak náramně parádně….tak moc nás to hřeje u srdce, vidět jak jste Vy i pejskové spokojení a utvrzuje nás to v tom, že chov flatíků nás nemá přestat bavit 🙂

Bohužel jsme byli tak plní dojmů, že nemáme ani jednu fotku, ale to nevadí – ten zážitek nám nikdo nevezme.

V sobotu 18.května se u Stránských v Prosečném konaly zkoušky OVVR potřebné k uchovnění retrieverů. Obrovskou radost nám udělala holčička z vrhu B – BEYONCE STAR ANAJSELA – když zkoušky úspěšně složila. Jsem na ní nesmírně pyšná, protože s páníkem Milanem udělali neskutečný kus práce. A jsem moc ráda, že se nás nebáli a byli u nás i několikrát potrénovat…

Beyonce Star Anajsela – OVVR – 214b.

Tento víkend byl pro nás ve znamení výstav – v sobotu v HK se Stárynka zúčastnila krajské výstavy a v neděli jsme my vyrazili na speciálku do Humpolce s klukama 🙂 Pro mne to byla poslední výstava, možná se budeme moci vidět na nějaké letní, ale uvidíme, co na to náš dvounohý kynolog-prďola

Moc děkuji majitelům mých odchovů, že se svými pejsky vyráží a mé odchovy jsou takto vidět. V neděli se Benjee předvedl ve velmi silné konkurenci 10 psů a měl možnost vidět taťku Jamieho (ten válel oba dny a po oba dny se ve své třídě umístil jako Výborný 1 , CAC); počasí nám moc nepřálo – ostatně v Humpolci je buď bláto a déšť a nebo pařák k padnutí 🙂

 

11.5. 2019 – Krajská výstava Hradec Králové

rozh.: A. Polgar

Beyonce Star Anajsela – tř.mladých – Výborná 4

 

12.5.2019 – Speciální výstava retrieverů Humpolec

rozh,: A.Zeppi (It)

Benjamin Franklin Anajsela – tř. mladých – Výborný

Black Ice Roce Bpheian Ariston – tř. veteránů – Výborný 2

Dneska jsme vyrazili na již naši stálici mezi výstavami – Pojizerskou většinou zahajujeme sezónu výstav a vždy se do areálu na Krásné louce moc těšíme.

Dnešní den byl naprosto nepopsatelným zážitkem, výsledky jsme nepředpokládali ani v těch nejdivočejších snech. Poprvé s náma vyrazil i „malý“ Ernýsek – samozřejmě především socializovat.

A jak jsme dopadli???

Flat Coated retriver – rozh. Olga Dolejšová (CZ)

Black Ice Rose Bohemian Ariston – tř. veteránů – Výborný 1, Vítěz třídy veteránů, Vítěz Mladé Boleslavi, 3. nejkrásnější veterán Pojizerské výstavy

ChCZ Carmen Jolly Subri – tř.vítězů – Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

 

Bernský salašnický pes – rozh. Jiřina Jandová (CZ)

Ernest Captain Kostofrank – tř.štěňat – Velmi nadějný 2

Naše trio

 

Mezinárodní výstava psů Praha

rozhodčí: Darina Mervová (CZ)

Black Ice Rose Bohemian Ariston – tř. veteránů – Výborný 1 (čekatel veterán šampiona)

Benjamin Franklin Anajsela – tř.mladých – Výborný 2

Brilliant Grace Anajsela – tř.mladých – Výborná

Dnešek byl pro nás krásný a velmi úspěšný. Ike započal spanilou jízdu za titulem Veterán šampion ČR a my jsme na něho moc pyšní. Odchovanečci Benjee a Gracinka si vyběhali překrásné posudnky a nádherná hodnocení – jsme na ně moooc pyšní. Moc děkujeme jejich majitelům za vzornou reprezentaci naší CHS.

Ike jako vítěz tř.veteránů

Benjee a Ike – kámoši jak hrom

Dneska se pro změnu bude trošku chlubit my pejskové za naši paničku. Po nekonečných probdělých nocích a mírném nervovém zhroucení nastal dnes den D. Na OMS v Jičíně se dnes skládaly zkoušky z myslivosti – my jsme samozřejmě všichni strašně fandili a drželi tlapky, palce, uši, no co šlo.

Naše panička dnes složila zkoušky z myslivosti a to s výsledkem PROSPĚLA S VYZNAMENÁNÍM.  Ke zkouškám nastoupilo 12 adeptů, z toho pouze 3 složili zkoušku s vyznamenáním. A my jsme tu všichni děsně pyšní. Panička splnila ze 7 předmětů dokonce 6 s vyznamenáním a dělila se ještě s jedním kolegou o nejúspěšnější místo. Ještě teď nad tím kroutí hlavou s nevěří 🙂

Můžeme se tedy pochlubit tím, že jsme kompletní tým myslivce s lovecky upotřebitelnými psy. Hurá..

S dovolením si z FB stránky Množky a množírny v ČR půjčuji, proč neohrožovat svou fenku tím, aby měla štěňátka….já jako chovatel maximálně doporučuji a souhlasím s kastrací Vašich (i mých fenek) pokud neplánuji nebo JIŽ neplánuji štěňátka. Proto i v mých smlouvách najdete, že si nepřeji, aby na mnou odchovaných fenkách bylo chováno bez PP. Odchov štěňat není jen to hezké – patří k tomu starost nejen o fenušku a její zdraví, ale i o štěňátka a jejich další osud. Patří k tomu to, že máte doma větší množství batolat bez plenek, které musíte nakrmit a musíte se jim věnovat avše je níže popsané, i když ceny jsou velmi hrubě orientační

Kastrace není jen zárukou, že Vaši fenečku „omylem“ nenakryje cizí pes, že nebudete „omezováni“ 2x ročně háráním, kdy se nebudete moci hnout z domu, ale také nebudete muset přemýšlet nad nemocemi jako jsou zánět dělohy, rakovina pohlavních orgánů fenky apod., předejdete tím i rizikové kastarci v pozdějším věku fenky, kdy odpadne obava při uspání a rekonvalescenci feny.

 

 

napsala: Nikola Procházková

Máte užasnou fenku kříženec, super povaha zdravá a chcete štěňátka?Nikdo vám chov na vaší feně samozřejmě nemůže zakázat, ale je tu jisté morální hledisko.
Mám tu něco na zamyšlení:

ZDRAVÍ
Jak víte, že je zdravá? Mají rodiče testy? nebo má testy aspoň fenka, kterou plánujete krýt?
Budete chtít testy i pro otce svých štěňat? Koneckonců je v zájmu vás i budoucích majitelů štěňátek mít pejsky zdravé.
RTG kloubů a kyčlí? máte/nemáte? budete dělat a požadovat?

POVAHA
Vaše fenka je super, bude stejně super i otec? Co když některý z předků byl agresivní/ bázlivý? Jistě štěně z velké části ovlivňuje chovatel a následně nový majitel, ale roli hraje i genetika.

NÁKLADY
Máte v záloze dostatečné finanční prostředky pro zajištění vrhu a jeho péče? Řekněme, že fenka bude mít 4 štěňátka
Porodní bedna řekněme 2000 kč svépomocí ….
Kvalitní krmivo pro fenu v době březosti, po porodu a pro štěňata do věku osmi týdnů – 4000 kč řekněme
Odčervení štěnat od 14.dnů věku po 14 dnech to máme 3 talety do doby než půjdou štěnda do nového domova 3*30 kč/štěně + 3*90kč matka = 450 kč
Očkování v šesti týdnech cca 300 kč /štěně = 1200 kč
Čipování (pokud budete vypisovat smlouvu mělo by být štěně nezaměnitelně označeno a pokud čip registrujete na sebe, máte aspoň minimální vazbu na štěně do budoucna) 500kč/ štěně = 2000 kč
+ nějaké deky pod štěnata, podložky…
jsme šmahem na +- 10 000 kč jen za to nejzákladnější a pokud vše pujde dobře

A ted se něco pohnojí (štěňata budou velká, matka bude mít jiné problémy prostě se stane průser)
Císařský řez cena se může vyšplhat až na 10 000 kč
Fena nebude moci kojit tak to bude mléko pro štěnata + váš čas pravidelně ve dne v noci vstávat a krmit….

a už jsme se dostali na cifru 20 000 a více za vrh kříženců (pokud by se započítala cena zdr,testů feny případně na vaši žádost i psa – můžete být na dalších 10000 kč)
štěně prodáte za symbolickou částku 1500 kč….

VÝBĚR DOMOVA
měli sjte naslibované domovy po rodině, ale došlo na lámání chleba a udáte tak jen jedno štěně třeba…co zbylá štěnata?
Zrovna se na vaše křížence nikdo neozve necháte si je? vyhodíte? A co když najdete super domov a za čas zjistíte, že na dceři po vaší úžasné fence někdo množí štěňátka….
Co budete dělat, když se po dvou týdnech nový majitel rozhodne, že štěně neni nic pro ně (kaká, čůrá, kouše) a chce štěně vrátit? necháte ho svému osudu ? vemete si ho?
Co když vám zůstanou všechny? máte dostatek prostoru, času a financí zajistit kvalitní a plnohodnotný život všem?

A co ty testy? Zachováte se zodpovědně, uděláte testy a podle toh se rozhodnete nebo si zahrajete genetickou loterii zda se narodí štěňata zdravá nebo ne? (Třeba marble gen může být i skrytý a při kříženců dvou těchto jedinců máte vlkou ,,šanci“ na narození postiženého štěněte)…..
A co když dojde na nejhorší a vaše milovaná úžasná fenka porod nezvládne a přijdete o ni? Pokud máte křížence (nebo jiné psy s nejasným původem) může se stát, že štěnata budou příliš velká a fenku skutečně ohrozí) jsou plemena, která mají porody rizikovější… jste ochotni všechno podstoupit? stojí vám to všechno za ten pocit ,,mít jednou štěňata“ nebo ,,mít štěně po své fence“ ? Není lepší pomoci pejskům v útulku a vzít si rovnou štěně?

Všechna naše miminka se nám vzozně hlásí, všechno je v nejlepším pořádku. Mimča se aklimatizovala doma a už řádí jako správní malí flatíci.

Moc děkuji všem majitelům za fotky a informace o mrňouscích

Dneska byl veliký den loučení, zbytek našich štěňátek z vrhu C odjelo do svých nových rodinek. Počasí brečelo za nás a my jsme byli moc stetční 🙂

Cali Columbia Anajsela „Kali“ – odjela se svými pánečky do domečku u lesa v Bílé Třemešné, společnost jí budou dělat 2 malí pánečkové

Camelia Ceylon Tea Anajsela“ Kamilka“ – odjela se svými pánečky do domečku do Písnice u Prahy, zaplní prázné místo po černé flatičce a bude rozdávat játrovou radost

Calimero Coal Anajsela „Calimero“ – odjel s paničkou a páníkem do Lhoty u Přelouče, Calísek bude žít vysněný flatí život, panička je myslivec a z Calimera bude velký pomocník v honitbě

Canadian Maple Leaf Anajsela „Maple“ – odjela s pánečky nejdál, bude šířit flatí radost v Grazu v Rakousku; má největší oblíbenkyně a „játrový knedlíček“ splnila jeden velký sen

Cornwall Pixie Anajsela “ Nymphadora, Dorinka“ – odjela jako posledňátko se svými páníky do Bratislavy na Slovensko, bude velkou kamarádkou a parťačkou na výlety a výšlapy po horách, bude cestovatelka

Mějte nádherný, šťastný a dlouhý život miminka naše!!

P.S.: Ten kdo tvrdí, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěně! Však se na ty šťastné tváře podívejte – to co děláme prostě má smysl!


Dneska nastal první den velkého loučení. První dva z party našich 7 trpaslíčků odcestovali se svými úžasnými rodinkami.

Cuba Cane Anajsela „Kuba“ – odjel dopoledne se svou rodinkou do Pravice u Hrušovan nad Jevišovkou (Kubíno je v rodině v pořadí už 4. flatíkem a má pro sebe velikánskou zahradu)

Cameroon Waza Anajsela „Berry“ – odjela odpoledne se svou rodinkou do Zahořan u Mníšku pod Brdy (doma na ní čekala kámoška goldenka a kocour)

Mějte krásný, šťastný a dlouhý život miminka naše!!