ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Hlásíme se z kotečku – tam už teď trávíme celý den. Vůbec nás to nebaví doma, ráno už baštíme venku a večer nás páníci honí potmě, abychom šli spinkat domů do tepla bedýnky.

Od soboty dostáváme kaši z granulek, to nám mooooc chutná, mamka už nás kojí jen brzo ráno než jdeme ven, potom večer když nás uloví v kotečku a pak přes noc, když se vzbudíme…..panička říká, že prý proto, aby maminka nevypadala, jako když opustila dveře koncentráku. Taky jsme už 2x odčervení a máme 3x ostříhané drápky na tlapičkách.

V týdnu nám taky přišla tetovací čísla – takže už jsme oficiální pejsci s PP. Ty se pro nás chystají a až nás pan doktor označkuje a překontroluje, tak nám snad přijdou než pofrčíme do svých nových úžasných rodinek.

Chodí k nám velká spousta mazlících ručiček – ať už jsou to noví páníci, tak kamarádi našich páníků – v sobotu jsme dokonce měli na návštěvě strejdu Fida. To je bráška maminky Agnes (Alfred Hitchcock Anajsela) a ten protože nemohl přijet před týdnem na společnou procházku, tak se objednal na sólo prochajdu a pak na mazlíkování. Nám se to moc líbí, jsme medvíďata u muchlání…no vážně, přijeďte se podívat.

Tak a je to tady – spousta novinek, spousta prvních ochutnávek toho, co nám pejskovský život okoření…

Po včerejším návalu muchlacích ručiček po procházce, kdy nás pomamlal úplně každý, kdo dorazil, jsme se dnes vyspikali na bezvadnou návštevu chovatelky Kačky (CHS Badaine), která bude mít zachvilku doma naše polosourozenečky od taťky Jamieho. Po jejich odjezdu na nás čekalo překvápko, páníci nás naskládali do krabice a přenesli nás někam úplně jinak než do našeho teplého pelíšku. Byla vám tam zima, nám se klepaly nožičky – no ještě že tam byla mamina a její mlíčko. Vyzkoušeli jsme si nový venkovní výběh, prozkoumali ho a pak tam na půl hodinky usnuli. Po půlhodince nás zase nanosili do teple, prý abychom nenastydli, a my chrněli další 4 hodiny.

No a večer, to vám byla legranda, nechali nás pěkně trápit, my tu plakali hlady, volali maminku a ona pořád nic – pak si k nám sedla panička s nějakou novou věcí a v ní bylo mlíčko jako od mamky, ale bez ní 🙂 Asi jsme pěkně překvapili, protože všichni čekali, jak se v tom vykoupeme, a my jsme se k tomu postavili pěkně čelem – strčili jsme flatí rypáčky do misky a naplnili pupíky. Byla to mňamka – pak ještě dospat u mamčina cecíku = spokojená mimika na celý večer…

Kdo dorazil, tak neprohloupil – pro mě jako pro chovatele to byl neuvěřitelně krásný zážitek. jsem velmi ráda, že spousta z odchovanečků vyslyšelo výzvu na FB a tady na našich stránkách a ukázalo se nám v celé své flatí kráse.

Procházku po louce, lesem, blátem i sněhem a zakončenou společnou koupačkou v ledové řece jsme si všichni náramně užili.

Dorazili: Albert Jolly , Baloo Bear, Benjamin Franklin, Bruno Giordano, Beyonce Star, Brilliant Grace a kamarádi Eliška (labík), Cassy (flatík, spolubydlící Starky) + miminka Carmen a strejda Ike.

fotky z procházky jsou jako ze dvou různých dnů – začali jsme sluníčkem na louce a končili odpoledne v zasněženém lese. Paráda!!

Obrovské díky všem majitelům mých pejsánků, že se o ně takhle starají a rádi se za náma vracejí. Mám Vás moc ráda!!

Už jsou nám 3. týdny a dějí se u nás věci. O víkendu nám páníčkové začali chystat venkovní bydlení, abychom mohli ty naše neposlušný nožky začít zkoušet taky jinde než v teple bedýnky.  Podle počasí nás to čeká asi někdy kolem víkendu, alespoň na chviličku, aby nás nezábl pupík a tlapičky….to nás taky čeká už 2. odčervení a stříhání drápků (na to už se moc těšíme, protože to je vám tak protivný).

Všichni už máme otevřená očička, běháme po bedýnce jako klubko tryskomyší a prořezávají se nám první zoubky. Maminka nás už kojí v sedě, ale když se napucneme, tak vydržíme chrnět i 3 hodiny v kuse. V pátek jsme měli prvního parašutistu –  páníci si na pár hodinek odskočili a slečna letec červená nám opustila bedničku a plakala mimo ní, proto už máme zvýšenou ohrádku. Včera se naopak zase naopak leklo všechno osazenstvo doma, když jeden z nás odborníků usnul na protizálehové liště a když se překulil a spadl mezi zbytek spokojených miminek, tak se lekl tak, že zapištěl, vzbudil všechny okolo včetně maminky, babičky i paničky…to vám byla taková šlupka. Vůbec nevíme kdo to byl, ale nápad spát na palandě nebyl ten nejlepší 😀

Kdo byste měl chuť a zájem, tak 9.2. od 14:00 pořádáme společnou vycházku pro naše odchovy a kamarády. Sraz bude v části obce Horní Nová Ves u rozcestníku za mostem. Cesta povede po louce, lese, a pak kousek vesničkou Javoří a polem podél vody zpět k autům. Procházka je na cca 2 hodinky….moc se na vás těšíme.

Hlásíme se z bedýnky – dneska byl pro nás velký den. Nejdříve nás páníci trápili a strkali nám do tlamiček protivnou pastu u které jsme srandovně šmakovali (máme za sebou 1. odčervení) a potom nás páník hrozně pevně držel a panička nám stříhala drápečky na všech nožičkách – to se nám ale vážně strašně nelíbilo.

Taky většina z nás už mžourá na svět a umíme parádně používat ty čtyři srandovní věci co slouží k přesunování za mamkou. Navíc je bedýnka plná štěkání, vrčení a vrtění ocáskem…jsme vážně srandovní psí miminka.

Tady 7 pupkáčů – hlásíme se z bedýnky. Už to tam trochu vypadá jak v plaveckém bazéně. Dneska je nám jeden týden a my prospíváme úplně učebnicově. Téměř všichni máme dvojnásobek svojí porodní váhy, někteří jsme lehce pod, ale jsme krásná vyrovnaná flatí míma. Začíná me se projevovat nahlas – vrčíme, bručíme, mumláme si a u toho plaveme svým štěněčím stylem po celé bedýnce. Mamka Agnes už najela na režim, že nás jde zahřát, nakojit a když u toho konečně všichni odpadneme a usneme, tak jde chrnět jinam, aby si správně odpočinula. Panička nás dneska fotila a byla to velká legrace, jsem krásný miminka – nejdřív nás upusinkuje málem k smrti a pak se snaží o fotku. Někteří jsme na ní dělali ksichtíky, jiní kliďánko spali v dlaních – fotky máme ve fotogalerii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hlásíme se z bedýnky – jsme pořádní pupkáči. Pořád jenom baštíme. Dneska se nás panička rozhodla zvěčnit. Byl to trochu nadlidský výkon – pořád jsme někam putovali a strkali jsme hlavu pořád do deky.

Hlášení z bedničky: Jsme naprosto úžasní, pupkatí tučňáčci. Jsme úplně semišová voňavá psí miminečka. Maminka nás opouští jenom na vyvenčení – dokonce i baštu jí panička nosí do bedýnky, aby on nás nemusela vstávat, my jsme totiž pořád nacucnutí u mlíčka a cpeme se co to jde. Mamča má mlíčka velikou spoustu, přibrali jsme někteří i 70g a jsou mezi námi odborníci, kteří atakují hranici půl pytlíku mouky. U bašty funíme a hekáme, je to težká práce…

A jsme správní flati – u krmení vrtíme radostí ocásky 🙂

Pyšná maminka Agneska

A protože jsme byli připravení, můžeme se Vám hned pochlubit jmény vrhu „C“. Všechna jména byla inspirována tématem „Cesta kolem světa“ – státy, cestovatelé, cestopis a především flatí barvy a povahy, to bylo gró výběru.

Calimero Coal Anajsela – černý pejsek – zelená stužka

 

Cuba Cane Anajsela – hnědý pejsek – černá stužka

stužky: červená, žlutá, fialová

Cali Columbia Anajsela – černá fenka

Cameroon Waze Anajsela – černá fenka

Cornwall Pixie Anajsela – černá fenka

stužky: tmavě modrá, růžová

Camelia Ceylon Tea Anajsela – hnědá fenka

Canadian Maple Leaf Anajsela – hnědá fenka

Tak a je to za námi. Je to neuvěřitelné, ale v naší CHS se dnes narodila další generace miminek, pokračovatelé maminky Agnes a babičky Carmen. Porod začal už včera v 16:15 kdy začala Agneska rychle oddychovat a po probdělé noci se konečně ukázalo první černé sluníčko. V 6:09 odtekla Agnesce plodová voda a v 6:15 se na svět vyklubala první černá holčička. Porod proběhl normálně, přirozeně, prakticky bez pomoci. Agnes se perfektně stará, má velikou spoustu mlíčka a miminka si hlídá. Veliké překvapení je poměr barev a pohlaví, ale to je ostatně u kombinovaného spojení vždycky…tak tedy, máme 7 trpaslíků:

2 Kluky: 1 černého a 1 hnědého
5 Holčiček: 3 černé a 2 hnědé

Tak se hlásíme z pupíkova. Agneska už velmi intenzivně odpočívá a připravuje se na svou chvíli.  Nakonec nám nepřijde, že by bříško neměla – i když to tak dlouhou dobu vypadalo. Dneska se mi jí konečně podařilo vyfotit tak nějak klidně ležící v poloze, kdy je pupík vidět 🙂

Všechno je nachystané na velký den, tak doufejme, že nebudeme čekat dlouho a dočkáme se malých Agnesek a Jamieků co nejdříve.

Dneska jsme také měli jmenný den – to budete koukat. Jména jsou vybrána – zase budou tématická 🙂 fantazie námi zacloumala ze všech stran.

A pár fotek pupana:

V týdnu jsme byli s Agneskou na kontrole na veterině. Maminka je úplně nejlépe připravená na to, přivést na svět zdravá miminka. Má velkou spoustu mlíčka, které zanechává všude kam si lehne 🙂 vypadá to u nás trošku jako v mlékárně. Od pana veterináře jsme dostali velikou pochvalu – všechna miminka vypadají moc krásně, jsou krásně vyvinutá, mají krásně viditelná srdíčka a jako bonus jsme si odnesli fotografie, které jsou opravdu moc povedené…..koukejte

Agneska má aktuálně lehce přes 28kg – přibrala tedy kolem 5kg.

Hlásíme se z pupíkova. Agneska se nám začíná viditelně zvětšovat…ach jak já jí rozumím 🙂 pupík jí začíná krásně rust, chystá se mléčná žláza a krmící nástroje 😉

Krásně jsme si užili svátky, pejsánci u nás dostali spoustu parádních dárků včetně hlavolamu, který je moc baví a jeho používání už každý večer vysloveně vyžadují. Ježíšek byl na ně moooc hodný (jak už je zvykem, zřejmě byli nejhodnější)

A takhle to u AGNES v bříšku teď vypadá: můžete virtuálně sledovat co se u ní děje

http://rr.sk/modules.php?name=Preg_kal&newlang=slovak&vybrany_jazyk=czech&ukaz=hc460854615yht

Už se nemůžeme dočkat, až na nás ta zlatíčka z C vrhu vykouknou.

Přejeme Vám všem našim kamarádům, přátelům a známým, veselé Vánoce a šťastný každý jeden den v nadcházejícím roce 2019. Ať jste šťastní, spokojení a vychechtaní, jako ti naši miláčkové. Těsíme se na Vás a společná setkávání na psích i jiných akcích!