ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Dlouho jsme se neozvali, tak Vám napíšeme pár novinek ze zákulisí naší CHS…

  1. Štěňátka z vrhu D jsou všechna ve svých nových domovech a mají se báječně, tedy alespoň podle toho, jak se hlásí jejích páníčci….aneb jak napsala panička Petra Pana „jsou bystří jako bystřina a rychlí jako průjem..“
  2. Byli jsme na měsíční skok v Čechách a bylo to báječné…kromě parádní společné vycházky odchovů jsme zvládli i předat všechna štěňátka a věnovat se především našim dvěma veteránům. Ike i Carmen absolvovali oba kompletní krevní vyšetření se skvělými výsledky a Ikovi se hojí rána po operaci na zadní nožce, kde jsme řešili odstranění kosmetického výrůstku. Agnes před odjezdem do Čech začala hárat, takže máme zase na půl roku vystaráno a teď už jen ladíme ženicha pro vrh E (podle okolností bude krýt na podzim nebo na jaře).
  3.  Z Ika je chovný pes– je to pro nás důležitý krok, kdy bude možné ho případně využít v našem chovu. Rozhodli jsme se tak pro jeho výbornou povahu, zdraví a dlouhověkost. Také přišli jeho výsledky lokusu E – Ike nenese žlutou a je tedy EE.
  4. Poprvé jsme se rozhodli poskytnout štěně z našeho odchovu na výcvik, jako asistenčního psa. Konkrétně z pejska Disney Mickey Mouse Anajsela by se měl za několik měsíců (pokud vše dobře půjde) stát detekční pes pro záchvatové onemocnění u dětí. Měl by tak být nejlepším přítelem po boku svého malého páníka a pomáhat mu žít normální život – detekovat by měl cukrovku, epilepsii nebo jiné podobné onemocnění. Rozhodli jsme se tak i proto, že organizace Pes pro Tebe, která tyto pejsky cvičí, zná velmi dobře našeho odchovanečka Barnabaška.
  5. Beyonce Star Anajsela se jako první odchovanec v historii nominovala díky svojí pracovní sezóně 2020 na Derby ČR retrieverů pořádaným KCHLS ve dnech 5.-6.6. Díky svojí skvělé sezóně se také umístila v Mountfield cupu jako 4. nejlepší pracovní fena FCR a zároveň také jako 4. nejlepší pracovní jedinec FCR roku 2020. Jsme na ní nesmírně pyšní!
  6. Čeká nás kompletní renovace webu, máme nové logo a začínáme chystat některé změny….no nenudíme se