ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

 

Protože Vás, majitele našich štěňátek zajímá, co používáme pro naše holky, tak tady je soupis čím krmíme, čím koupeme, co používáme za antiparazitikum a jiné drobné vychytávky 🙂

Holky krmíme profi řadou superprémiového krmiva zn. Husse

Agnes do 1. roku svého života Pro Valp – kompletní štěněčina

470846-provalp-20kg

Carmen krmíme Pro Energi – kompletní krmivo pro pracující psy

470848-proenergi-20kg

Čím holky koupeme??

Pro běžné koupání používáme šampon zn. Husse, pokud je to ve výstavní sezóně tak Frontline pro tmavé psy s UV

30018_calendulashampoo-250ml5tmavy

Čím holky chráníme pře parazity??

Frontline Tri-Act pro psy

Chrání holky před nemocemi, které přenášejí klíšťata, blecha, ale i komáři. Používáme 3 pipetové balení – vyjde cenově výhodněji. Co používáme toto, tak Carmen neměla ani klíště, ani blechu a může se bez problémů koupat!

bv4m1w0_400x400

Co ještě používáme??

Agneska byla hodně vysušená, tak jsme začali používat novinku na trhu Frontline hydratační spej ; současně s tím jsme Carmen i Agnesce mazali bříška Frontline gelem k péči o pokožku(Carmen po kojení, Agnes byla odřená od trávy)

6hydratacni-sprej12gel-peceopokozku

U hnědých flatů pozor na LOSOSOVÝ OLEJ a MRKEV – srst po nich rezne. Samozřejmě všeho s mírou a pokud neplánujete výstavu, tak můžete bez problémů dávat. U výstavně vedených psů nedávat! My pro podporu pěkné, kvalitní srsti dáváme holkám PIVOVARSKÉ KVASNICE, prášek, který tak 2-3x týdně přisypeme do bašty. Při pravidelnosti chrání i před klíšťaty – je to vitamín B 🙂

Protože budou štěňata kolem 4. měsíce přezubovat, tak pozor na aportování – netrénujte s nimi, aby se jim braní aportu nezošklivilo. Jenom co budou sami chtít. Při přezubování můžete přidávat třeba tvaroh nebo smetanový bílý jogurt. Obecně holkám dáváme jako „sváču“ nejen tvaroh a jogurt, ale také banány, hrušky, jahody, listy čínského zelí, mrkev a jablko – s těmi opatrněji (po mrkvi rezne srst, jablka mají tendenci odvápňovat), z ryb dáváme občas tuňáka ve vlastní šťávě, kterého i tak propereme kvůli soli. Kosti mohou pejsci syrové – třeba morkovou kost na „vývar“, i kuřecí skelet, jen nesmějí být vařené či pečené – ty se třepí a to je to zlo. Jako „pamlsek“ máme holky naučené na tvrdý chleba nebo běžně dostupné kostičky a mlsky z petshopu. Pokud se stane, že holky mají nějaké zažívací problémy, tak používáme smectu a vaříme dietu (kuřecí maso,mrkev a rýži, případně ten banán).

Co pes opravdu nesmí – čokoláda (je pro organismus toxická), hrozinky a hroznové víno (selhávají ledviny), česnek a cibuli (způsobují chudokrevnost), avokádo (srdeční selhávání), syrové maso (pokud chcete dát syrové, tak musí být 48h přemražené), ovoce s peckami (pecky obsahují alkaloidy, jsou jedovaté – navíc nebezpečné ve střevě).

Neodčervujeme preventivně. Odčervujeme Agnesku 1x za měsíc až do 6. měsíce věku, poté 1x na roce a následně až když zjistíme problém. Carmen byla odčervena před krytím, pokaždé se štěňaty a teď až když bude potřeba. Odčervení funguje sice jako prevence, ale pokud se 24h po odčervení organismus setká s parazitem odčervení již nefunguje – můžete tedy odčervovat znovu.

Pro trénování aportu používáme dummy a kozlík. Kozlík je skvělý při učení psa, aby uchopoval aport uprostřed a naučil se tak vyrovnat váhu aportu.  Dummy se běžně používá u zkoušek a je uznávaným aportem.

Pokud budete mít kdokoliv jakýkoliv dotaz, ptejte se. Jsme tu pro Vás vždy a za každých okolností 🙂