ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Dnes je Carmenka 53. den březí – to znamená, že za pouhopouhých 6 dní tu s náma ta nadílka může být. Carmenka se nám velmi viditelně zvětšuje a úměrně s tím velmi viditelně zpomaluje. Je to teď spíš takový hnědý váleček válečkovič. Pořád moc hezky baští, ale už porce nedojídá – zřejmě jí ti malí trilobiti tlačí na žaludek, takže jí baštu dělíme na více menších porcí denně. Moc jí chutná masíčko s pohankou, vločkami nebo těstovinami a prokládá to piškotkama s tvarohem nebo smetánkou. Aby měla potřebné množství bílkovin, tak je její největší večerní zábavou lovit chrosty-babky. Chviličku jsem jí pozorovala včera večer, dost jsem se u toho smála, ale nedá se to chroupání poslouchat dlouho…fuj.

Porodní bedýnku máme smontovanou už od víkendu – holky to berou jako velikou legraci, sedí tam spolu a chechtají se. Prozatím jediným dlouhodobějším obyvatelem je Agneska, které se moc líbí ta teplá deka a chodí tam chrnět.

Na porod a příchod miminek je u nás nachystáno – podle velikosti bříška nás čeká cvrkot, takže máme přichystaných 15 barviček….snad je všechny nepoužijeme. Moc doufáme, že nebudeme vítat štěnda o půlnoci za bouřky s čelovkama na hlavách, i když by to byl adrenalin co myslíte 😀

A jak mamča vypadá???