ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Naše malá, rodinná chovatelská stanice Anajsela se nachází v malebném městečku Lázně Bělohrad v podhůří Krkonoš.

Chovem plemene Flat Coated retriever jsem se začala zabývat v roce 2013, když jsem se zamilovala do Jessicy. Pro její optimistickou a milou povahu jsem se rozhodla nechat si její játrovou holčičku Carmen Jolly Subri. Původně měla být Carmen jenom členem rodiny, ale osud to zařídil jinak a tak se stalo, že nás doma flatíci budou doprovázet až do konce našich dnů.

Naše smečka se postupně rozrůstá a tak ji dnes, na podzim roku 2019 tvoříme 3 dvounožci (Jana, Tomáš a Mariana)a 3 čtyřnožci (Carmen, Agnes a Ike). Říkám, že v našem případě flati nosí nejen štěstí, ale i lásku a děti – nebýt flatů nejsme tu v tomhle složení. Díky Carmence a Ikovi jsme se pře X lety poznali na hradě Houska a rok 2017 to zamotal tak, že dnes tvoříme jeden fungující organismus.

Moje pejskaření a lásku k lesu má na svědomí děda myslivec a jeho věrný přítel německý krátkosrstý ohař Jack. U Tomáše kdo ví- možná psí kámoš čivava Monty nebo zlaťas Bertík. Naše životy jsou spjaté s pejsky tak nějak od začátku, každý máme svého osudového a nebudu lhát, že pro oba je to flat – Ike i Carmen jsou prostě jediní a jedineční.

Kromě výstvav a psích akcí se oba věnujeme aktivnímu výcviku psů. Já se aktivně věnuji myslivosti a canisterapii a díky tomu jsem se dostala i k předávání zkušeností druhým a výcviku psů v těchto oblastech. Tomáš má zkušenosti s výcvikem základní poslušnosti, obedience a noseworku, ale i dogdancingu, flyballu, agility nebo dogfrisbee. Vzájemně se snažíme doplňovat a předávat naše zkušenosti dál – především našim odchovanečkům, které pravidelně potkáváme a pořádáme pro ně společné akce.

V naší chovatelské stanici se narodily již 3 vrhy – 29.7.2016 vrh A , 30.6.2018 vrh B a 16.1.2019 vrh C. Maminkou prvních dvou vrhů a celkem 19 štěňátek je naše Carmenka, maminkou 7 štěňátek vrhu C je její dcera Agnes.

Agnes jsem si nechala, protože je prostě první – první narozené štěně v mé chovatelské stanici, holčička,kterou jsem si vysnila a která splňuje vše co by si jen mohl chovatel přát. Byla štěně, které mi Carmen jako jediné porodila do dlaní a které bylo od první chvíle doma. Je to naše atomová Andulka – neskutečně citlivá, empatická, ale zároveň pracující a energická fenka s úžasnou tmavě játrovou barvou. Skvělá maminka 7 štěňátek, úžasná parťačka na honech, empatická canisterapeutka a především neskutečná pečovatelka a ochránkyně naší dcery Mariánky.

V našem chovu dbáme hlavně na zdraví našich pejsků a odchovaných štěňátek. Jsou to od první chvíle členové naší domácnosti a vše se jim v době, kdy jsou u nás podřizuje. Štěňátka nikdy nepřestávají být členy naší CHS, proto se s novými majiteli setkáváme, píšeme si, podporujeme se na akcích a snažíme se tu prostě pro ně být, když potřebují a to po celý jejich psí život.Povaha flatíků nám učarovala natolik, že chceme jejich radost a srdce věčného dítětě rozdávat v podobě flatích štěňátek dál.

Samozřejmě máme i spoustu výstavních i pracovních úspěchů, ale není víc než že jsou naši parťáci šťastní, spokojení a zdraví.