ANNO 2015

Anajsela

Chovatelská stanice

Moje milé rodinky, píšeme pár věcí, které by se Vám mohly hodit.

KRMENÍ

Štěńátka jsou u nás krmena 3-4x denně (podle toho jak je venku chladno nebo jak se ozvou) granulkami zn. BritCare – česká kvalitní značka, kterou koupíte téměř v každém obchodě pro zvířátka a nebude mít problém je sehnat. Už je z mixu s ovesnými vločkami a masíčka + granulky převádíme čistě jenom na granulky suché. Krásně je chroupou a nemají s tím problém. Nic jim už nemáčíme, stačí, když mají potom dostatek vody. Od 4. týdne byla štěňátka na BritCare Puppy Lamb and rice ( s 1kg těchto granulek budete i odjíždět); štěňátko by jich mělo sníst denně 150g. Takže Vám určit přes víkend vydrží. Postupně je už ale převádíme na BritCare Junior large breed Lamb and rice. Jsou o poznání větší a štěnda je lépe chroupou – nemají s nimi problém (proto už si spíš pořiďte do dalších dní tyto).

Puppy  a Junior vypadají takto:

Aby Vám třeba v novém prostředí moc s jídlem nevymrzovali, tak od nás odjíždíte i s masovou konzervou do prvních dnů, abyste jim to mohli trošinku ovonět (ale nebude-li to potřeba nekombinujte to). V granulkách je dostatek vyvážených minerálů a stopových prvků pro vývoj štěňátka a především jeho kloubů – nemusíte přidávat nic navíc. Někdy zdánlivým přilepšením miminku rozhodíte zažívání a bude mít problém s vyprazdňováním (nepravidelné, průjem, …)

ANTIPARAZITIKA – co proti blechám a klíšťatům (naše zkušenost a co používáme my)

Protože Vám začne potíž rovnou i s klíšťaty, tak rovnou i info k tomuto tématu. Štěňátka jsou u nás od prvního dne co jsou venku, ošetřena přípravkem Frontline Spray (lze použít už od 2.dne od narození a je velmi šetrný). Budou jím ošetřena i den před jejich odjezdem, abyste nemuseli hned nic řešit.

Poté doporučuji minimálně v prvním roce použití pipety (především kvůli dobré regulaci v rámci váhy, která se bude měnit). My používáme pipetu Frontline TriAct, lze použít už od 8.týdne věku pejska a je čistou vodou neomyvatelná. Navíc má obrovskou výhodu v rámci repelece – ani jeden z našich psů si díky ní nenosí klíšťata na kožiše domů a funguje i proti obtížným komárům a ovádům u vody. Máme na této pipetě pejsky celé léto (nebo nejhorší část roku, zbytek roku řešíme hlavně protibleší ochranu a tam Vám stačí Frontline Spray nebo třeba pipeta Frontline Combo)

Jak vypadá spray a jak triact( pipeta myslím mění přebal do růžovo-bílé)

Zbytek otázek si určitě zodpovíme při odběru – kdy a jak odčervit, příští očkování, co a jak dál…nebojte, pojedete s deníčkem 🙂