Flat Coated Retriever Anajsela

MÁME NAKRYTO!

Černá štěňata - květen 2022
Matka: Agnes Brown Sugar Anajsela
Otec: ChUK Hopevalley MORNING ARIZONA (UK)

Černá štěňata by se měla narodit na začátku měsíce května. U štěňátek předpokládáme vyrovnanou povahu, pracovní vlohy po obou rodičích a krásný exteriér. Vhodná budou pro práci, výstavy i chov, ale i jen jako rodinní společníci.

Flat Coated Retriever Anajsela puppiesOTEC VRHU: CH HOPEVALLEY MORNING ARIZONA SGWC „FEN“

otec: Steelriver Blazin Hot at Blacktoft
matka: Hopevalley Morning Mist

*17.10.2015

ZDRAVÍ:
skus nůžkový
barva BB EE – nese pouze černou
DKK A/A
PL 0/0
oči čisté (2017, 2020)
gonioskopie čistá (2017, 2020)

PRÁCE:
KSGWC (dummy)
SGWC
SDC A

VÝSTAVY:
Šampion Velké Británie
Vítěz Crufts 2020 – nejlepší pes v plemeni
21x Výborná 1, 3x CC, 4x RCC
7x Výborný 2
11x Výborný 3

Otce našich budoucích štěňátek jsem nevybrala náhodou. Měla jsem několik kritérií, která jsem od krycího psa požadovala. Samozřejmostí pro mne jsou zdravotní výsledky psa. Přála jsem si, aby nebyl jen mazlíkem a výstavně vedeným psem, ale aby také pracoval. Po studiu rodokmenů jsem se rozhodla oslovit právě majitele Fena. Osud tomu chtěl, že jsem na první email nedostala odpověď několik měsíců, ale já to nevzdala a Davida jsem oslovila znovu. V létě 2021 jsme se na fešáka Fena jeli podívat a „plácli si“. Fen je jednoznačně perfektní. Jeho povaha nám naprosto učarovala. Je neskutečně vyrovnaný, pohodový, klidný a rozvážný - takový správný anglický gentleman. Navíc jako obrovský bonus splňuje pro mě velmi důležitou věc, a to že přehnaně nekryl – zatím jsou po něm ve Velké Británii pouze 2 vrhy (celkem 8 štěňat). Vrh v naší chovatelské stanici bude jeho prvním na kontinentální Evropě. Další pro mě velmi podstatnou věcí je fakt, že Fenovi bude letos už 7 let. Jelikož se těší dobrému zdraví, dává mi to naději pro budoucnost našich štěňátek.
Jednoznačně musím říct, že jsem nikdy nepotkala tak krásného psa. Exteriérově patří k těm nejkrásnějším jedincům plemene vůbec. Má překrásnou rovnou, velmi kvalitní srst ; úžasný pohyb, úhlení předních i zadních končetin, hluboký hrudník, správně nasazený a nesený ocas...no je to pan pes a my jsme velmi šťastní, že vše vyšlo a my se budeme těšit z jeho štěňátek.

Flat Coated Retriever CH HOPEVALLEY MORNING ARIZONA SGWC Flat Coated Retriever CH HOPEVALLEY MORNING ARIZONA SGWC Flat Coated Retriever CH HOPEVALLEY MORNING ARIZONA SGWC

ŠTĚŇÁTKO OD NÁS

Štěňátka jsou po celou dobu součástí naší rodiny. Samozřejmostí je, že od nás štěňátko odchází ve věku 8.týdne – v době odchodu do nové rodiny je štěně několikrát odčervené, očkované dle očkovacího spektra , má platný Průkaz původu dle FCI a petpas. Štěňata jsou zvykána na krmení kvalitními granulemi. V době, kdy jsou štěňata u nás, se je snažíme maximálně socializovat Socializace je velmi důležitým faktorem v prvních týdnech každého štěněte, proto od nás štěňata odchází zvyklá žít ve smečce pejsků, neoddělujeme je od běžného dění v rodině ani na zahradě. Jsou zvyklá na přivolání, zvládají oční kontakt a snažíme se je zvykat na zvuky a běžné činnosti včetně častého kontaktu s cizím člověkem i malými dětmi.

Pokud chcete pejska od nás, počítejte s tím, že se stanete součástí velké, přátelské smečky. Majitele si pečlivě vybíráme i dlouhé měsíce dopředu a musíme si sedět především jako lidé. S majiteli našich štěňat se pravidelně potkáváme na společných procházkách nebo při výcvikových hodinách pokud o ně stojí. Novým rodinám pomáháme s uchovněním, přípravou na zkoušky a výstavy, nebo s případným odchovem štěňat.

Naše štěňata neprodáváme na celoroční pobyt na zahradě. Pokud chcete takového psa, pak to flat rozhodně není, a tak ani neztrácejte čas psaním emailu do naší CHS. Neprodáváme ani více štěňat jednomu majiteli najednou – pes potřebuje řádný výcvik a řád. S výchovou takových štěňat bude mít problém i velmi zkušený chovatel. Jste-li začátečník a chcete-li větší smečku, pořiďte si a vychovejte nejdříve 1 psa a poté mu po 2-3 letech pořiďte kamaráda. Oceníte, že budete mít staršího učitele a za pár let Vás nebudou čekat veterinární výdaje za více stařečků, věřte nám.


Flat Coated Retriever štěňata

NÁVŠTĚVY U ŠTĚŇÁTEK

Návštěvy štěňátek umožňujeme po ukončeném 4.-5.týdnu věku. Vše se řídí především podle zdravotního stavu maminky a jejích miminek. Momentálně nedokážeme odhadnout, jak se bude celá situce vyvíjet, a proto umožňujeme návštěvy až ve chvíli, kdy jsou štěňata plně zvyklá být venku. Protože se našim odchovům během celého dne věnujeme, máme většinou vyhrazeny „návštěvní hodiny“ , vše záleží na konkrétní domluvě. Na návštěvu si můžete přichystat své dotazy, rádi Vám vše zodpovíme a poradíme Vám.

Flat Coated Retriever Anajsela Internetové stránky a grafika pro chovatele, focení psů cernohubova.com