Flat Coated Retriever Anajsela

O NÁS

Naše malá, rodinná chovatelská stanice Anajsela se nachází v malebném městečku Lázně Bělohrad v podhůří Krkonoš.

Chovem plemene Flat Coated retriever jsem se začala zabývat v roce 2012, když jsem se zamilovala do Jessicy. Pro její optimistickou a milou povahu jsem se rozhodla nechat si v roce 2013 její játrovou holčičku Carmen Jolly Subri. Původně měla být Carmen jenom členem rodiny, ale osud to zařídil jinak a tak se stalo, že nás doma flatíci budou doprovázet až do konce našich dnů.

Naše smečka se postupně rozrůstá a tak do ní dnes patří zakladatekla chovu Carmen, její dcera Agnes a černý elegán Ike.

Kromě výstav a psích akcí se s manželem oba věnujeme aktivnímu výcviku psů. Já se aktivně věnuji myslivosti a canisterapii, díky tomu jsem se dostala i k výcviku psů v těchto oblastech. Tomáš má zkušenosti s výcvikem základní poslušnosti, socializací štěňat, obedience a noseworku, ale přičichl i k dogdancingu, flyballu, agility nebo dogfrisbee. Vzájemně se snažíme doplňovat a předávat naše zkušenosti dál – především našim odchovancům, které pravidelně potkáváme a pořádáme pro ně společné akce.

Naše chovatelská stanice za dobu své existence odchovala již několik vrhů. V chovu dbáme především na zdraví našich psů a standart FCI plemene. Důležitým aspektem pro nás je i to, že toto plemeno bylo původně vyšlechtěno pro lovecké účely, proto jsou pro nás velmi důležité pracovní vlohy psů, které pro chov využíváme. Naše odchovy působí jako lovečtí, canisterapeutičtí a dokonce i asistenční psi, jsou ale především skvělými kamarády pro své úžasné rodiny.
Flat Coated Retriever Anajsela

Flat Coated Retriever Anajsela Internetové stránky a grafika pro chovatele, focení psů cernohubova.com